MATERIÁLY

S MEDICINÁLNÍM KAŠTANOVÝM MEDEM

  

MEDICINÁLNÍ KAŠTANOVÝ MED PŘEDSTAVUJE VÝZNAMNÝ TERAPEUTICKÝ POTENCIÁL PŘI LÉČBĚ CHRONICKÝCH I AKUTNÍCH RAN

VIVAMEL KRYTÍ NA RÁNY

Krytí na rány VIVAMEL s mechanismy účinku medicinálního kaštanového medu a savými nosnými materiály podporují proces hojení rány od počátku až do zhojení.

Med má vysoký obsah cukru, nízký obsah vody a kyselé pH. Tyto fyzikální vlastnosti vytvářejí v ráně prostředí, které je nepříznivé pro růst mikroorganismů a podporuje čištění a hojení ran.

Medicinální kaštanový med vytváří vlhké prostředí a prokazatelně podporuje proces hojení rány. Zároveň dodává enzymy, prvky a antioxidanty, které dále stimulují hojení ran.

  

Medicinální kaštanový med díky své osmotické aktivitě podporuje čištění ran, umožňuje vlhké hojení, má antimikrobiální a protizánětlivé účinky, snižuje nepříjemný zápach, podporuje tvorbu nové tkáně, urychluje uzavírání a hojení ran s menším počtem jizev.

Hojení ran je nejrychlejší a nejúčinnější, pokud je okamžitě použit medicinální kaštanový med Vivamel.

Můžete si vybrat ze čtyř typů krytí na rány s medicinálním kaštanovým medem: alginátové krytí, polyuretanová pěna, kontaktní mřížku a med v tubě. Množství exsudátu z rány by mělo být hlavním kritériem při výběru správného krytí Vivamel.

 

Image Item
Image Item
Image Item
Image Item
Image Item

KRYTÍ NA RÁNY VIVAMEL OBSAHUJE 100% MEDICINÁLNÍ KAŠTANOVÝ MED BEZ PŘIDANÝCH ZAHUŠŤOVADEL A DLE CERTIFIKACE NEOBSAHUJÍ TĚŽKÉ KOVY, PESTICIDY ANI REZIDUA LÉČIV.

VIVAMEL ALGINAT

Vivamel alginát je primární absorpční materiál na rány. Alginát vápenatý je plně napuštěn přírodním neředěným medicinálním kaštanovým medem. Alginát má vysokou absorpční kapacitu: ionty sodíku z rány se vyměňují za ionty vápníku z obvazu, což poskytuje další hemostatický účinek. Absorpcí exsudátu alginát bobtná a tvoří gel. Kromě exsudátu váže i nekrotickou tkáň a mikroorganismy, vytváří tak v ráně teplé vlhké prostředí, které výrazně urychluje hojení.

Vivamel alginát je materiál vhodný na rány se středním až vysokým exsudátem. Doporučuje se zejména na rány, kde převažuje zánětlivý proces a zaměřuje se na rozklad a odstranění odumřelé tkáně a také na obranu proti bakteriím.

ALGINÁTOVÉ KRYTÍ OBOHACENÉ O MEDICINÁLNÍ KAŠTANOVÝ MED

VIVAMEL CONTACT

Vivamel contact je primární obvazový materiál na rány. Polyesterová kontaktní mřížka je zcela pokryta přírodním neředěným medicinálním kaštanovým medem. Struktura kontaktní mřížky je perforovaná a umožňuje difúzi exsudátu z rány. Medicinální kaštanový med zabraňuje přilnutí sekundárního obvazu ke spodině rány.

Vivamel contact je krytí vhodné na rány s nízkým exsudátem, které jsou v procesu tvorby a zrání nových buněk (granulace) a růstu svrchní vrstvy kůže (epitelizace).

MĚKKOU KONTAKTNÍ MŘÍŽKU DOPLŇUJE MEDICINÁLNÍ KAŠTANOVÝ MED

VIVAMEL PROTECT

Vivamel protect je primární absorpční obvaz na rány. Jedna strana polyuretanové (PU) pěny je zcela pokryta přirozeně vyráběným neředěným medicinálním kaštanovým medem.

Struktura PU pěny je extrémně měkká a savá, účinně absorbuje exsudát z rány. Navíc poskytuje ráně mechanickou a tepelnou ochranu.

Vivamel protect je materiál vhodný na rány se středním až nízkým exsudátem. Bylo klinicky prokázáno, že stimuluje odstraňování fibrinových usazenin z lůžka rány. Doporučuje se zejména na rány, kde převažuje proces proliferace a je zaměřen na růst, reprodukci a zrání nových buněk (granulace) a růst svrchní vrstvy kůže (epitelizace).

SYNERGISTICKÝ ÚČINEK MEDICINÁLNÍHO KAŠTANOVÉHO MEDU A POLYURETANOVÉ PĚNY

VIVAMEL V TUBĚ

Vivamel medicinální kaštanový med v tubě je vhodný na všechny typy ran. Doporučuje se na povrchové rány, hluboké rány, podminované rány a nekrotické rány. Medicinální kaštanový med v tubě lze použít samostatně nebo v kombinaci s  ostatními materiály Vivamel pro zintenzivnění účinku hojení.

Medicinální kaštanový med Vivamel v tubě je 100 % přirozeně vyrobený a neředěný. Díky své optimální viskozitě se po ráně snadno roztírá a zcela ji kryje.

V lůžku rány působí med jako gel, který změkčuje nekrotickou tkáň – podporuje debridement a čištění rány, zároveň urychluje fáze zánětu, granulace a epitelizace. Med je dodáván v hliníkové tubě se šroubovacím uzávěrem, která se po vytlačení medu neroztahuje zpět a zabraňuje tak kontaminaci zbylého obsahu. Med z tuby lze použít pro více aplikací (4 měsíce po otevření). Medicinální kaštanový med v tubě je praktický, umožňuje použití optimálního množství přípravku k ošetření ran.

Vivamel medicinální kaštanový med v tubě je vhodný na všechny typy ran. Doporučuje se na povrchové rány, hluboké rány, podminované rány a nekrotické rány. Medicinální kaštanový med v tubě lze použít samostatně nebo v kombinaci s  ostatními materiály Vivamel pro zintenzivnění účinku hojení.

MEDICINÁLNÍ KAŠTANOVÝ MED V TUBĚ: VŽDY PRVNÍ VOLBA PRO LÉČBU RAN

VIVACARE MEL

PRVNÍ POMOC PRO MALÉ RÁNY.

Jednoduše naneste med z tuby na polštářek náplasti a zakryjte ránu. Obsah tuby lze po otevření používat čtyři měsíce. Buďte opatrní a zabraňte dotyku tuby s ránou při aplikaci medu. Kontakt s ránou by mohl kontaminovat zbývající obsah tuby.

VIVACARE mel je sada určená k rychlému a účinnému ošetření drobných popálenin, škrábanců, oděrek, puchýřů a drobných operačních ran. Výhodou medicinálního medu oproti jiným mastem na hojení ran je, že je 100% přírodní, a tudíž velmi šetrný k ranám.

Neobsahuje žádné zbytečné přísady, které by ránu dodatečně zatěžovaly, a je 100% účinný.

Sada obsahuje voděodolné průhledné náplasti VIVAAQUA, které chrání ránu před vodou a náplasti VIVAPORE vyrobené z měkkého bílého vlákna. Náplasti se dodávají ve třech různých velikostech, takže si můžete vybrat tu nejvhodnější pro každou ránu.

Pokud se ráně dostane náležité péče okamžitě, není důvod se obávat, že by se hojila dlouho. Musí se však léčit způsobem, který zabrání zánětu a další infekci. Po vzniku rány je důležité nejdříve zastavit krvácení. Ránu omyjte čistou teplou tekoucí vodou a překryjte náplastí s medicinálním kaštanovým medem.

Vivacare mel je nepostradatelný v domácích a cestovních lékárničkách.

VIVACARE MEL NENÍ K DISPOZICI NA TRHU V ČR